Ana sayfa Genel Kredi Verenler

Kredi Verenler

386
0

Kredi verenler her zaman hemen herkese lazım olmuştur. Hayat içinde mutlaka harcamalarımız olacağından banka ya da Bankalar dışında kredi verenler arayışı ,özellikle bankalara kredi başvurusu yapıp olumsuz cevaplananlar , kredisi onaylanmayanlar  için ya da kaba tabiriyle zamanında bankadan çektiği kredi borcunu ödeyemeyenler ve borcu yasal takibe alınmış olanlar için söylenen kırmızı kalem yiyenlere kredi verenler ,bu durumda olan kişiler için hep bir çıkış kapısı, bir arayış olmuştur.

Kredi verenler tabiri tabii ki genel bir kavramdır. Kredi notunun düşük olması, kredi notu renginin sarı olması ya da benzer sebepler ile üzerinde icra borcu olduğu için bankalardan kredi alamayanlar, “bankalar dışında kredi verenler” kimler diye araştırmaya başlayacağı aşikardır.

Peki bankalar dışında kredi verenler kimlerdir? Ya da bankalar dışında Nerelerden kredi çekilebilir? Bunun cevabı, insanların sosyal toplumdaki yeri, çalıştığı işi yani mesleği, mal varlığı -ki mal varlığından kasıt çekmek istediği kredi karşılığında garanti olarak gösterebileceği menkul ya da gayrimenkul -durumuna göre değişecektir.  Örneğin bankalar dışında kredi verenler’ den bir tanesi ilkokul öğretmenlerinin doğal üyesi olduğu İLKSAN kurumudur. Öğretmenler İLKSAN aracılığı ile kredi kullanabilir ya da yine aynı sandık aracılığı ile otomobil ya da ev sahibi olabilir. Yine benzer şekilde polisler için POLSAN da benzeri şekilde üyelerine kredi benzeri hayatı kolaylaştıran uygulamalar yapmaktadır. Meslek grubu olarak askerler için de OYAK üyeliği, üyelerine daha düşük faizli krediler ve diğer saydığımız İLKSAN ve POLSAN gibi hayatlarını kolaylaştırıcı uygulama ve kampanyalar sunabilmektedir.

Kredi verenler dediğimizde aklımıza gelen bir diğer grup finans şirketleridir. Mal varlığı konusunda kendisini yeterli bulanlar da yine bankalar dışında faktöring şirketleri ve özel finans şirketleri aracılığıyla kredi kullanma yolunu arayabilirler. Burada önemli olan şey kredi faiz oranları, geri ödeme planı, ara ödeme vb. tüm masrafların önceden hesaplanması gerektiği gerçeğidir.

Tabi kredi verenler olarak bir de halk arasında tefeci dediğimiz bir grup var ki saydığımız kredi verenler içinde kullanılması hiç de tavsiye edilmeyen grubu oluşturur. Halk arasında da iyi bilinir ki ne sebeple olursa olsun bu yolu tercih etmemeniz gerekir.

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı yardımı

Eğer kredi çekemediniz, eş dost akrabanızdan bulamadınız ve hiçbir geliriniz ve hayatınızı idame ettirecek bir mal varlığınız da yoksa, kredi aramak yerine ikamet ettiğiniz bölgede ilçedeki kaymakamlığın Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na yardım için başvurun. Sosyal yardımlaşma vakfına nasıl başvurulur diyorsanız o da gayet kolay. Her kaymakamlık bünyesinde bulunan vakıf, başvuru yapmak için gittiğinizde sizden istenecek evrakları bildiren bir yazı verecektir. Bunlardan en temel ve ilk alacağınız yazı, ilçe nüfus müdürlüğünden alacağınız Nüfus Kayıt Örneği’ dir. Bu belgede, sizinle birlikte hanenizde kimler yaşıyor görüleceği gibi, Birinci derece yakınlarınız da bu belgede olacaktır.Sosyal yardımlaşma vakıflarının sistemli ve hızlı işleyen bir yapısı vardır. Eğer gerçekten yardıma ihtiyacı olan biriyseniz , vakıf çeşitli teknolojik imkan ve altyapılarını da kullanarak sizin hakkınızda bilgileri toplayıp, tarafınıza yardım çıkartılmasını sağlar. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı elbette kredi hizmeti vermiyor, size doğrudan yardım yapıyor.

“Kredi verenler” , daha doğrusu “bankalar dışında nerelerden kredi çekilir?” sorunuza cevap vermeye çalıştık, umarız sorunuza cevap olacak niteliktedir ve derdinize çare olmuştur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here