Ana sayfa Nedir Kredili Mevduat Hesabı Nedir ? (KMH)

Kredili Mevduat Hesabı Nedir ? (KMH)

528
0

Birçoğumuz herhangi bir bankadan vadesiz mevduat hesabına sahibizdir. İşte bu hesaplara ihtiyacımız olduğunda acil durumlar için kullanabilelim diye vadeli mevduat hesabı da tanımlanabilir. Bunun için bankaya başvurmanız gerekmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesabı ne demek sorusuna cevap verdikten sonra dilerseniz bazı özelliklerinden de bahsedelim. Bankalar bu kredili mevduat hesabını genel olarak maaşlı müşterilerine verse de bordrolu çalışanların istekleri doğrultusunda da kredi puanı yüksek olduğu takdirde kredili mevduat hesabı hizmetini müşterileri için onaylayabilirler. Kredili bir ürün olduğu için kullanımında diğer kredili ürünlerden farklı olarak yüksek miktarda faiz gideri olacağını söylemeliyiz.

Belirli bir limit dahilinde acil nakit ihtiyaçlarınız için iyi bir çözüm olan kredili mevduat hesabı hesap kesim günü geldiğinde sürpriz bir borçla tüketicileri mağdur edebilmektedir. Her ne kadar eskiden orantısız uygulamalar bankalar tarafından yapılmış olsa da artık faizin de bir üst limiti olduğunu belirtmeliyiz.

Yalnız tüketiciler yine de bu tür bir harcamayı yaparken temkinli olmalarında fayda var. Gerektiği haller dışında kullanmak bütçeyi sarsabilecek ciddi bir sorun olabilmektedir çünkü. Tavsiyemiz yine vadelere yayılmış tüketici kredisi kullanmaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here