Ana sayfa Kredi Başvurusu Mikrokredi Kimler alabilir ?

Mikrokredi Kimler alabilir ?

102
0

Mikrokredi Nedir Kimlere Verilir ?

Son zamanlarda özellikle kadınların girişimleri ve ekonomik atılımları sonucunda; kadınlara ait pek çok işyeri ve proje örneği görebilmekteyiz. Kadınların, girişimci desteği hakkında ise listeleri epey kabarık olarak görünüyor. Özellikle son zamanlarda, kadın girişimcilere destek epey artmış durumda. Mikrokredi Kimler alabilir ? sorusunu sıkça duymaya başladığımızgünlerde ilgi gören girişimci kadınlara verilen bu destekten faydalanan sayısı da az değil .Bu desteklerin bir diğeri, elbette Mikrokrediler olarak bilinen; kredi desteği. Bankalar tarafından değil, Türkiye Grameen  Mikrofinans Programı tarafından sağlanan bu krediler bağlamında, kadınlar iş yerleri için gerekli finansmanları edinebiliyorlar. Yarı özel bir kurum olan TGMP aracılığı ile, kadınlar da girişimci adayı olabilmekteler. Sadece kadınlara verilen bu Mikrokrediler, herhangi bir teminat, ipotek yahut kefil gerektirmiyor.

Mikrokredi Nasıl Alınır?

Mikrokredi almak için tek şart, beş kadının birlikte başvurabilmesidir. Beş kadın, birleşerek herhangi bir projede mikrokrediye başvurabilir. Kolay ve olabildiğince uygun şekillerde verilebilen Mikrokrediler; 5 kadının birleşiminden yapılan başvuru akabinde; sonuca bağlanabilir. Beş kadından herhangi biri, birbiri ile akraba olmamalıdır. Kesinlikle bu şart ve bu şart akabinde dilediğiniz gibi mikrokredi alabilmeniz mümkün. Çılgın iş fikirleri akabinde, her kadının bir grup edinebilmesi de; o kadar zor değil.

Kadınların, tüm şartları sağlayabilmesi sonucunda, düşük faiz ve yüksek vade oranları ile dilediğiniz kadar kredi desteği sağlanabiliyor. Ortak iş fikri yahut projeyi açıklamanız ve başvuruların kriterlere uyması, gayet yeterli görülüyor. Kadınlar için biçilmiş kaftan ve eşsiz bir teklif olan bu krediyi ilk etapta 1000 liraya kadar alıp, düzenli ve hızlı almanız akabinde; birkaç kez daha alabiliyor ve miktarı büyütebiliyorsunuz. Kolay ve hızlı şekilde iş kurmak için, gerçekten uygun olan Mikrokredilere TGMP internet sitesi üzerinden başvurmanız mümkün.

Mikrokredi kimler alabilir ? başlıklı yazımız yanında girişimci kadınlarımıza kredi usulleri konusundaki diğer mikrokredi yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Mikrokredi nedir kimlere verilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here