Ana sayfa Kredi Kartları Nakit Çekime Kapanan Kredi Kartı

Nakit Çekime Kapanan Kredi Kartı

317
0

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun Aralık 2010’da kredi kartlarıyla ve kredi kartı ödemeleriyle ilgili getirdiği yeni düzenlemeyle 3 dönem üst üste ekstre borcunuzun yüzde 50’sinin altında ödeme yapmanız durumunda kredi kartı nakit çekime kapatılır.

Nakit Çekime Kapatılan Kredi Kartı

Nedenlerini kredi kartından nakit avans çekemiyorum başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi, kredi kartını tekrar nakit kullanımına açmak için son ekstre borcunuzun tamamını ödemeniz gerekmektedir.

Nakit Avansa Kapanan Kredi KartıBilindiği üzere nakit çekim yapıldığı anda yüksek oranda bir faiz uygulamasıyla karşı karşıya kalırsınız. Bankaların kar marjlarının yüksek bir kısmını oluşturan bu pastada bir pay sahibi olmak istemiyorsanız kredi kartınızdan nakit avans çekimi yapmamaya özen göstermelisiniz.

Böylece bütçenizde belirecek fazladan giderin önüne geçmiş olmakla birlikte kredi kartınızı sadece alışveriş yaparken kullanmanız size puan ya da bonus avantajı da sağlayacaktır.

Kredi kartı asla para tuzağı değildir. Özellikle batı kesimlerde düzenli ve doğru kullanımla insanlar kredi kartlarının birçok avantajından yararlanabilmektedir. Özetlemek gerekirse nakit avans kullanımından kaçınmanız sizin yararınıza olur ve ek masrafla da bütçenizi zorlamamış olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here