Ana sayfa Genel ÖĞRENCİLER KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?

ÖĞRENCİLER KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?

223
0

Öğrencisiniz paraya ihtiyacınız var kredi çekmek istiyorsunuz. Peki öğrenciler kredi çekebilir mi?

Evet. Birçok banka uygun koşullar sağlandıktan sonra öğrencilere kredi verebiliyor. Bankalardan kredi çekebilmek için, ister öğrenci olun ister olmayın, temiz bir sicile sahip olmanız gerekiyor. Yani kredi notunuz yüksek olmalı. Kredi notunuzun yüksek olabilmesi için de, bankalarla daha önce kredi kartı, kredi gibi finans işlemleriyle çalıştınız ve ödemelerinizi aksatmadan yaptıysanız, kredi notunuz yükseliyor. Ama herhangi bir banka ile ödemede sorun yaşayıp, hukuki yollara düştüyseniz kredi notunuz o oranda düşüyor. Aradan belli bir zaman da geçmeden bu not yükselmiyor. Günümüz şartlarında bankalar kredi, kredi kartı vermek için birbirleri ile yarışıp, birçok kampanya düzenliyor.

Eğer kredi alacaksanız ve bunun için bir sorun yoksa kredi almak artık çok kolay. Öğrencisiniz, kredi notunuz da yüksek. Bu demek olmuyor ki kredi alabilirsiniz. Öğrencilerin sabit bir geliri olmadığı için bankalar kendilerini garantiye almak için kefil isteyebiliyor ya da teminat istiyor. Çevremiz de birçok öğrencinin kredi aldığına şahit olmuşuzdur. Öğrenciler konut kredisi çekebilir mi? ya da diğer bir deyişle Öğrenci adına ev kredisi çekilir mi? Bu soruya şöyle cevap verelim:Yani öğrencilerinde kredi alamaması için bir sebep yok. Yalnız bu kredilerin ufak ihtiyaç kredileri olduğu unutulmamalıdır. Yani yüksek miktarda konut yada taşıt kredisi gibi kredileri almak öğrenci için çok zor.

Öğrencilerin kredi çekebilmesi için püf noktaları

Eğer kredi almak istiyorsanız bunun için bankalarla ufak tefek çalışmaya başlayabilirsiniz. Herhangi bir geliriniz olsun olmasın bankalar herkese bir hesap açıp bankamatik kartı veriyor. Bu bankamatik kartını aktif olarak kullanın. Hesabınıza para yatırıp çekin. Alışveriş yapın. Bir süre sonra bankanın size kredi kartı vereceğini göreceksiniz. Aynı şekilde kredi kartını da aktif olarak kullanın. Ama kredi kartınızın borcunu geciktirmeden düzenli bir şekilde ödeyin. Belli bir süre bu şekilde banka ile çalıştıktan sonra kredi notunuzun bir hayli yükseldiğini ve bankadan kredi kullanmak istediğinizde zorlanmadan kredi çekebileceğinizi göreceksiniz. Bu da bizim size bir tavsiyemiz olur. Çevremde birçok kişinin bu şekilde kredi aldığına şahit olmuşumdur.

Sonuç olarak öğrenciler de uygun şartlar sağlandıktan sonra kredi çekebilir.Öğrenciler için kredi kampanyaları yapıp öğrencilere kredi veren bankalar da mevcut. Bu şartları da sağlamak tamamıyla kendi elinizdedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here