Ana sayfa Haberler Öğrencilere Kredi İmkanı

Öğrencilere Kredi İmkanı

482
0

Bugün yapılan  bir değişiklikle artık üniversiteli öğrenciler de kredi çekebilecek. Öğrencilere kredi veren bankalar hangileri,öğrenciyim kredi çekebilir miyim? diye düşünmenize gerek kalmadı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs Kredi Yönetmeliği değişti işte yönetmeliğin yeni hali:

Bu güne kadar asgari ücret seviyesinde geliri olan öğrencilere banka kredi kullanımı mümkün değildi. Yeni yönetmelik değişikliğiyle artık bankalar öğrencilere  banka kredisi verebilecek.

Bu yeni yönetmelik değişikliği özetle şöyle:

Asgari ücret kadar bir geliri bulunan öğrencilere burs ve kredi verilmesini engelleyen yönetmelik artık kaldırılmış oluyor.

İşte resmi gazetede yayınlandığı haliyle öğrencilere kredi imkanı veren yönetmeliğin son hali:

 24 Aralık 2015 PERŞEMBE Resmi Gazete Sayı : 29572 YÖNETMELİK Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan: YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU ÖĞRENİM KREDİSİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 18/1/1997 tarihli ve 22881 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliğinin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 36 ncı maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesinde yer alan “en az asgari ücret düzeyinde sürekli bir işte çalışarak bir gelire sahip olma,” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü yürütür.

Diğer değişen yönetmelik:

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU BURS-KREDİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 24/8/2004 tarihli ve 25563 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs-Kredi Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Maliye Bakanı ve Gençlik ve Spor Bakanı birlikte yürütür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here