Ana sayfa Bankalar Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

682
2

Lise hayatlarından sonra öğrenciler üniversiteyi kazanıp yeni tarz hayatlarına başladıktan sonra çoğu burs alarak ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırlar. Devletin verdiği burs ücreti tabi ki  bütün ay boyunca öğrenciye yetmemektedir. Bazen ise tam yetmektedir. Eğer burs almıyorsa ve aileden gelen para bir ek ücret yok ise, burs ile ay sonunu getirmeye çalışmak öğrenciliğin ta kendisi olmuş oluyor.

Öğrencilere Kredi Kartı

Öğrenciler acil nakit ihtiyaçlarında ya da taksitli alışveriş yapmak istediklerinde ise kredi kartına ihtiyaç duyuyorlar. 2014 yılında öğrenciler genel itibari ile gelen istatiksel bilgilere göre kredi kartı kullanımlarını artmış ve bu gün gittikçe daha da artacağına benziyor. Bu tarz kredi kartı veren bankaların artması öğrenciler için daha avantajlı bir durum haline gelmiş sayılmaktadır.

Tabi ki de hemen hemen hepimizin öğrenci olsak veya olmasak kredi kartlarına ihtiyacımız olmaktadır. Bu noktada öğrenci en kolay yol ile parası kalmadığı zaman kredi kartına başvurmaktadır. İyi kullanıldığı zaman yararlarınızı saymaya gerek yok diye düşünüyorum. Şimdi öğrencilere kredi kartı kullandıran bankalara bir göz atalım.

Bonus Genç Kredi Kartı

Bonus kredi kartının Genç üye kartı ilk kredi kartı olarak geliyor. 18 ile 25 yaş aralığında bir öğrenci iseniz sizler de bu karttan başvurup alabilirsiniz. Alışverişleriniz de bonus kazanma ihtimalinizi artırabilir ve en son para puan şeklinde harcayabilirsiniz. Öğrenci kartın yani Bonus Genç kartın avantajı sizlerden yıllık kartı ücreti talep etmemeleridir.

Bu yüzden öğrenci kartları limitleri sınırlıdır ve hemen bir işlemde müdahale edilmektedir. Bonus Genç’ten sonra ise karşımıza en iyi özel bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankasının Playkart adlı üniversite öğrencilerine 500 TL limit ile verdiği ve daha fazla limit için kefil istediği kredi kartıdır. Yıllık ufak da olsa bir kullanım ücreti vardır. İş Bankası İş’te üniversiteli, TEB bankası Üniversiteli TEB Bonus kartı, Card Finans GO ve Akbank exi26 kartları da üniversite öğrencileri için geçerli ve sayısız fırsat sunan kartlardır.

Sizlerde 18 ila 25 yaş aralığında iseniz ve üniversite öğrencisiyseniz hemen bir kredi kartı başvurusu yapıp kartınızı en kısa zaman da alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yukarıda bahsettiğimiz bankaların şubelerine gidip detaylı bilgi almak ve isterseniz İnternet kanalı yoluyla araştırıp başvuru yapmanızdır.

2 YORUMLAR

  1. Ankara’da öğrenciyim ve babam emekli. Bu durumda bile kredi kartını neden vermediklerini anlamadım, bir fikir verirseniz sevinirim..teşkkürler

    • Yukarıda yazılı bankaların tümünü deneyin, Bir de yine aynı bankaların Yeni açılan şubelerinden başvuru yapmayı deneyin. Yeni şubeler müşteri potföyünü genişletmek için daha olumlu yaklaşabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here