Ana sayfa İnternet Ödeme Paynet ve Sanal Pos Nedir?

Paynet ve Sanal Pos Nedir?

586
0

                                                                 Paynet nedir? Paypos Nedir?

İnternetten ödeme yapma ya da internetten ödeme alma yöntemlerinden biri olan Paynet,  2000 yılında Arena Bilgisayarı kurmuştur.”İnternetten ürün satmak” isteyenlere hitab edecek olan firma ,İnternet piyasasına çok hızlı giriş yapmakla beraber kendini kanıtlamış, çevrimiçi internetten para transferi sağlayan güçlü bir şirkettir. Devamında ise kredi kartını bir ödeme aracı olarak kullanan şirket, ileride kuracağı sanal pos henüz yokken kendi bayilerindeki ürünleri kredi kartıyla alımlarını kolaylaştırarak bir ilke daha imza atmıştır.

Paynet daha önceleri kredi kartlarıyla yapılan ödeme şeklini kendi yapmış olduğu sanal pos haline getirerek şimdiki Paynet ve paypos sistemini oluşturmuşlardır.Paynet ve paypos “internetten ürün satmak” isteyenlere cevap verdiği gibi, Firma  2008 yılına geldiklerinde tüm bankalarla çalışmaya başlayarak tamamen ulaşılabilir kolay bir sisteme dönüştürmüşlerdir. 2009 yılında tüm kredi kartlarıyla uyumlu olan Paypos’u geliştirerek hiçbir bankaya bağlılığı kalmamıştır ve bu ülkemizin ilk fiziksel pos sistemidir.Bu sayede internetten ödeme alma ve internetten ödeme yapma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

-Paynet, şuan bünyesinde 6000 bayii ve 500 milyon Türk Lirasını aşan işlem hacmiyle bankacılık sistemleri dışındaki en büyük çevrimiçi internetten para transferi sağlayan kuruluştur.

-Paypos’u geliştiren Paynet bilişim sektöründe ki firmaların gözde para transferi sağlayan sanal pos’udur.  Üye olduktan sonra, 7 bankanın posunu kullanmanıza olanak sağlar. Sizin de “internetten ürün satmak” planınız varsa PayNet’e göz atmanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here