Ana sayfa Nedir Paypal Dispute Nedir ?

Paypal Dispute Nedir ?

672
0

Paypal en çok kullanılan ve tercih edilen sanal bankacılık yöntemlerinden biridir. Dispute de bu sistemdeki terimlerden biridir.İlk faaliyete geçtiği zamanlarda Paypal, kendi üzerinden dolandırılmalara karşı oldukça açık bir sistemdi. Para gönderimi yapılır ama talep edilen ürün kullanıcının eline geçmezdi.

İşte bu nedenlerden dolayı Paypal Dispute özelliğiyle oluşan herhangi bir sorun karşısında ticket yöntemiyle alıcı ile verici arasında iletişime olanak sağlayabiliyor. Alışveriş tamamlandığında ürün hak sahibinin eline geçmezse de bu özellik sayesinde parasını iade alabiliyor.

Paypal dispute açmak ve bu özellikten yararlanmak için Paypal hesabınızdan giriş yapın ve geri almak istediğiniz tutarın yanında ki ayrıntılar kısmına tıklayın. Sonrasında sorunun kaynağını belirten linki açıp itiraz sürecini başlatmış oluyorsunuz. Tabii karşı taraf bunun aksini kanıtlarsa ödemenizi geri alamıyorsunuz.

Bu yüzden alışveriş işlemlerinin en başında güvenilir ve doğru kaynaklardan yararlanmanız faydalı olmakla birlikte doğabilecek sıkıntılarında da çözümünün mümkün olduğunu bilmenizde yarar var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here