Ana sayfa Genel Senetle Nasıl Nereden Araç Alınır?

Senetle Nasıl Nereden Araç Alınır?

462
0

Nakit ödeme problemi olan ve bankalardan kredi alamayan kişilerin araç sahibi olmak için başvurduğu yollardan birisi senetle araç almadır. Senetle araç alınır mı, senetle araç nasıl alınır, senetle araç almanın avantajları ve dezavantajları yazımız içerisinde bulunuyo.

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Son dönemlerde özellikle de kredi puanı sebebi ile taşıt kredisine sahip olamayan fakat araç almak isteyen kişilerin oldukça sık bir şekilde seçtikleri bir çeşit araba alma metodu olan senet ile araba alımı oldukça tartışılan bir konudur. Senet ile araba almanın tercih edilmesi bir farklı sebebi de bankanın çeşitli onay işlemlerinin ve yine kredinin bankalardan alınması sonucu ile çok daha fazla prosedür içeriyor olması. Bankalara kredi başvurusu yapmak yine bu yapılan kredi başvuru sürecinin onaylanabilmesi ve yine kredinin kullanılabilmesi amacı ile tekrardan bankaya gidilmesi yine birçok evraklara imza atmak kredinin alınabilmesi için gereken süreçler arasındadır. Bu durumda Senetle Araba Alma seçeneği düşünülüyor tabii. Senet ile karşılaştırılırsa senet daha çok tercih edilmektedir çünkü bu kadar çok işlem yapmanıza gerek yok.

Eğer Kasko İsteniliyorsa Senetle Araba Alma :

Özellikle de ikinci el araba alımlarında kasko yapılmasının isteniyor olması veya kasko işlemlerinin de yine 2 – 5 gün süre zaman kaybettiriyor olması da senet ile araba alımına yöneltmekte olan bir çeşit eylemdir. Senet ile araba alınması veya yine taşıt kredisi beraberinde arabaların satın alınması arasında belirgin çeşitli farklar var mı dersek yok. Taşıt kredisi beraberinde araba alımları yapıldığı takdir de banka kredi ödemeleri amacı ile araca satılamaz şehri koyuyor ve senet ile alım yapıldığı zaman ise senedi düzenlemekte olan şirket araca satılamaz şehri koymaktadır. Her iki arabayı alma zaman zarfında da ödemeler sonuçlandığı takdir de aracınızın üstündeki bu şerh yok ediliyor.

 Senetle Araba Alma için Takip Edilmesi Gereken Yol

Senetle Araba Alma sürecinde takip edilmesi gereken en iyi yol yine banka kredileri ile alım yapma sürecinde ki şekillere oldukça benziyor. Satın almak istediğiniz aracı beğendikten sonra peşinat ödemesini gerçekleştirmek durumundasınız. Yine bundan sonra da aracın ruhsat devri yapılır. Ruhsat devri esnasında da çıkmakta olan çeşitli ücretlendirmeler ise aynı. Senetlere imzalar atılınca araca satıcı tarafından satılamaz mührü koyulmaktadır ve daha sonrada aracınızı rahatlıkla alabiliyorsunuz. Bahsi geçen ödemeleri de yapınca senetleriniz satıcı tarafınca size teslim edilmektedir ki siz senetleri bitirdiğiniz zaman araç tam anlamıyla size ait olur. Senetle Araba Alma işlemlerinde Ödemelerin de yasal yollar beraberinde bankalar tarafınca EFT yolu ile yapılması da yine alıcının güvenliğini tam anlamıyla sağlamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here