Ana sayfa İş Bankası Sera Kredisi Veren Bankalar

Sera Kredisi Veren Bankalar

561
0

Günümüzde organik tarımın da el üstü bir sektör olmasına paralel olarak turfanda tarımı ve seracılık önemli ölçüde gelişme göstermiştir. Bu alanda yatırım yapan girişimciler günden günde artmaktadır. Kullanılabilir tarım arazilerinin azalmasıyla birlikte dönüm başına verim önem kazanmış bir kavramdır.

Bu yüzden seracılık faaliyetlerine ilginin artması bankaların da sera kredisi başvurularına özel olarak bir fon ayırmasına sebebiyet vermiştir. Tarım kredi alanında uzmanlaşmış bazı bankaların şubelerine gidip bilgi almanız yeterli olacaktır.

Mevcut sera çalışmalarını büyütmek ve ilerletmek için tarım girişimcilerine özel olarak sunulan kredi çeşitlerinden birkaçına değinmemiz gerekirse: Özellikle düşük faizli ve yüksek vadeli bu kredi avantajlarını sunan bankalardan en önemlisi kuşkusuz akla ilk gelen banka olan Ziraat Bankası’dır.

Genellikle ipotek teminatlı verilen bu kredilerden yaralanabileceğiniz diğer bankalar da İş Bankası, Şekerbank ve Finansbank’tır. Denizbank‘ın da son dönemlerde tarım ve kredi ürün hizmetine yönelik çalışmaları dikkat çekmektedir.

Sera Kredisi Şartları

Tahmin edileceği gibi çiftçilik belgesi olmazsa olmazdır bu kredi türünde. Buna ek olarak sera kurmayı düşündüğünüz veya kurduğunuz seraya ait ekspertiz belgesi, proforma, nüfüs cüzdanı fotokopisi, kayıt sistemi belgesi gibi özel belgeler istenmektedir.

Sera kredisi başvurusu yapmadan önce bu belgeleri edinebileceğiniz yerleri araştırmanız ve bankadan bilgi almanız yerinde olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here