Ana sayfa Bankalar Sicili Bozuk Olanlara Temel İhtiyaç Kredisi Verilecek mi?

Sicili Bozuk Olanlara Temel İhtiyaç Kredisi Verilecek mi?

375
0

Virüs salgını sonrasında ekonomik olarak vatandaşın toparlanma sürecine girebilmesi adına devlet tarafından atılan adımlardan birisi devlet bankaları kanalıyla temel ihtiyaç kredisi verilmesi oldu. Bu anlamda vatandaşlar krediyi alabilmek için devlet bankalarının sitesinden ilgili formu doldurdu. Başvurulara henüz yanıt alamayan kişiler olmasına karşın yaklaşık 4 milyon kişinin bu kredilere başvurduğu biliniyor. Pe ki temel ihtiyaç kredisi şartları ne? Kimler temel ihtiyaç kredisini alacak? Sicili bozuk olanlar temel ihtiyaç kredisi alabilecek mi? Devlet Bankalarının ihtiyaç kredisi şartları ne? Sorularımızın başını çekenler arasında bulunuyor.

Kredi Notu Bozuk Olanlar Temel İhtiyaç Kredisi Alacak mı?

Temel ihtiyaç kredisi alımında ana şart hane geliri. Burada en fazla 5 bin lira olan kişilerin bu krediye başvurusu söz konusu. Başvuru açısından bir sorun teşkil etmese de sicil kredi alımları içi önemli bir husus. Çünkü temel kredi alım şartları arasında bulunan kredi sicili temel ihtiyaç kredisi için de önemli bir etken. Burada siciliniz bozuk ise krediye başvursanız dahi onay çıkmayacağını bilmekte fayda olacaktır. Çünkü Devlet bankalarının verdiği kredilerin hepsinde sicil yani kredi notu aranmaktadır. Eğer kredi notunuz bozuk ise temel ihtiyaç kredisi başvurunuz olumlu yanıtlanmayabilir.

Temel İhtiyaç Kredisi Şartları

Kredi alımında aylık düzenli gelir, kredi notu yani sicil önemli bir husus. Bunları karşılıyor olmanız halinde tüm bankalarda olduğu gibi devlet bankaları da sizlerin bankacılık ürünlerine talebinizi olumlu yanıtlayacaktır.

Sicili bozuk olanlara kredi verilmesi özel bankalar tarafından yapılan hizmetler arasında olabiliyor. Ancak her zaman verildiğini söylemek yanlış olur. Kredi notuna göre faiz uygulaması ile yüksek faizlerden kredi alındığından bahsetmek doğru olabilir. Zira kredi notuna göre kredi veren özellikle İng Bank sizlerin taleplerini yerine getirebilir.

Devlet Bankalarının başı olan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank tarafından geliri düşük olan ailere verilmek üzere alınan talepler neticesinde kredi ödemeleri bu hafta başlayacağı ekonomi bakanı tarafından müjdelendi. Bunun yanında başvurularında devam ettiğinden bahsetmek mümkün. Krediye başvuru internet sitesi üzerinden yapılıyor. Bu manada Ziraat Coronavirüs Kredisi Faizi Ödemesi ile En Cazip Kredi başlıklı yazımızdan faydalanmanız nakit ihtiyaçlarınız için önemli olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here