Ana sayfa Denizbank Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

493
0

Bildiğimiz gibi bankalar tüketici kredisi hizmeti sunarken genelde müşterilerinin bir gelir belgesi beyan etmek zorundadırlar. Lakin sigortasız kişiye kredi veren bankalar da yok değil.

Bu tür bankalar, örneğin ülkemizde öncelikle ING Bank ve  Denizbank bireyin geçmiş finansal kayıtlarının tutulduğu kredi notuna ve sahip olduğu tasarruflara bakar. Eğer elinizde sahip olduğunuz bir ev varsa, bu evi ipotek ettirerek de istediğiniz miktarda ihtiyaç kredisi kullanmanız mümkün olmaktadır.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren BankalarSGK olmadan kredi çekmek de bir bakıma mümkün. Eğer ipotek yolu mümkün değilse de kira geliriniz de bankalar için geçerli bir gelir referansı kabul edilebilir. Ayrıca bankalarda kredili mevduatınız veya birikmiş paranızın toplandığı bir tasarruf hesabınız mevcutsa da sigorta olmadan kredi veren bankalar sizin için halihazırda bekliyor olacaktır.

Özetle bankalar geliri olana kredi vermektedir. Bankaların ilgili kişide kesinlikle çalışıyor veya emekli olması gibi bir şart aramadıklarını da söylemek mümkün. Açıkçası herhangi bir geliriniz varsa ve çalışmıyorsanız da nakit ihtiyacınızı karşılamak için bankaların şubelerine gidip müşteri temsilcisiyle ikna edici bir konuşma yapmanız yararınıza olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here