Ana sayfa Pratik Bilgiler Sigortasız Kredi Alma

Sigortasız Kredi Alma

793
1

Bankalar her dönem bireysel veya diğer kredi ürünlerini vermek için birbirleriyle yarışır haldedirler. Ama bu sanılmasın ki her başvuruya olumlu yanıt vermiş olacaklar.. Kendi değerlendirmeleri ve belirli kıstaslar dahilinde bankalar kredi kullanımına onay verirler. En çok cevap bekleyen sorulardan biri de sigortam olmadan kredi alabilir miyim sorusudur.

Böyle bir soruya hem evet hem de hayır cevabı vermek mümkündür. Peki hangi durumlarda sigortasız kredi alma imkanı doğar? Genellikle bankalar 6 ay gibi bir süre zarfında sigortalı olarak çalışan birine kredi ürünlerinden faydalanması için teşvik edici seçenekler sunabilir. Ama bu kesinlikle kredi alınabileceği anlamına gelmemelidir.
Çünkü geçmiş finansal profiliniz yani kredi notu dediğimiz değerler bankalar tarafından olumlu karşılanmazsa, günümüz şartlarında yüksek maaşlı sigortalı bir çalışan dahi olsanız bireysel ihtiyaç kredisi ürünlerinden faydalanamayabilirsiniz.

Bunun tam tersi de doğrudur. Yani sigortasız bir işte çalışıyor olsanız, ki bu hiç tavsiye edilen bir durum değildir sosyal haklar bakımından, veya işsiz de olsanız bankalara gösterdiğiniz teminatlardan dolayı kredilerden faydalanabilirsiniz.

Sonuç olarak aslında birçok detay bulunmakla birlikte bankaların inisiyatifinde olan bir konudur kredi işlemleri. Şansınızı denemenizde her zaman için fayda var, lakin unutulmamalıdır ki belirli bir gelire sahip olmadan fazladan bir borç altına girmeniz sizi daha güç durumlara sokacaktır.

Planlı ve disiplinli bir bütçe politikasıyla içinde bulunduğunuz her türlü finansal ve bütçe sıkıntısından er ya da geç çıkacağınız umudunu da her zaman taşımalısınız.

 

1 YORUM

  1. Arkadaşlar sizlere faydalı olurlarmı bilmiyorum ama finansaldestek@hotmail.com mail atmanızı tavsiye ederim benim en dar günümde bana 48 ay taksitle 4.000 kredi verdiler yalnızca bankalara oranla faiz oranları biraz yüksek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here