Ana sayfa Haberler Şirketinize KEP ( Kayıtlı Elektronik Posta) Aldınız mı?

Şirketinize KEP ( Kayıtlı Elektronik Posta) Aldınız mı?

502
0

 KEP ( Kayıtlı Elektronik Posta )  Nedir ?

KEP ( Kayıtlı elektronik Posta ) günlük hayatta kullandığımız elektronik postanın uyuşmazlıklarda mahkemelerde delil olarak geçerli olan şeklidir. Standart e-postalar ile yapılan haberleşme kanuni olarak delil niteliği taşımamaktadır. KEP ( Kayıtlı elektronik Posta ) ile yapılan haberleşme kanuni olarak delil niteliği taşır. Çünkü KEP ( Kayıtlı elektronik Posta ) teknik olarak ne zaman gönderildiği, kim tarafından gönderildiği, alıcıya ulaşıp ulaşmadığı, içeriğinin değişmediği güvenli olarak tespit edilebilen bir e-posta dır.

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta ) yı Kimler almak ve kullanmak zorundadır.

Elektronik Tebligat Yönetmeliği’ne göre

MADDE 7 – (1) Anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlere, elektronik yolla tebligat yapılması zorunludur.

Tebligat yönetmeliğine http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.17044&sourceXmlSearch=&MevzuatIliski=0  linkinden ulaşabilirsiniz.

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta ) Nasıl Alınır ?

KEP Kayıtlı Elektronik Posta Sistemine ilişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe göre BTK dan onaylı olan KEPHS ( Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcı ) lardan alınmalıdır. 7 Adet onaylı KEPHS vardır.

Bunlar;

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here