Ana sayfa Genel Sosyal Güvencesi Olmayana Kredi

Sosyal Güvencesi Olmayana Kredi

157
0

Sosyal Güvence Olmadan Kredi Alınabilir mi?

Bankalar, günümüzde pek çok hizmeti sağladığı gibi, kredi hizmetlerinde de hem ürün portföyünü genişletti hem de kendilerine pek çok kategorizasyon yaparak; kredileri sınıflara ayırdı. Günümüzde ihtiyaç, konut, taşıt, eğitim ve daha pek çok kredi tipi mevcut artık ve ihtiyaca göre bu sınıflardan birinden kredi alabilmektesiniz. Hatta sosyal güvencesi olmayana kredi veren bankalar bulmak mümkün olabilir.Her birinin kendine özgü kampanyaları ve faiz oranları mevcut, bunlar varlığın tipine ve elbette istediğiniz vadeye göre değişim gösteriyor. Pek çok insan, kredi kullanmamak adına çok yol denese de; herkesin en son yolu olan bankalardan kredi almak; genelde, düzenli ödendiğinde sağlıklı bir yol olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadar korkulmasının asıl sebebi, elbette Türkiye’nin kredi ödemeyen güruh yüzdesi…

Sosyal güvence ise, geçmişte özellikle kredilerde ana etmendi. Kredi kartı alımlarında da yine ana etmen olan sosyal güvence, günümüzde; o kadar da önemi olmayan olaylardan biri. Artık, sosyal güvencesi olmayan biri de; ihtiyaç kredisi bağlamında kredi alabiliyor. Yani, sorumuzun cevabı evet. Sosyal güvencesi olmayan her insan, rahatlıkla kredi alabilir. Ancak, ihtiyaç kredileri o kadar yüksek meblağda alınamayabiliyor. Özellikle sosyal güvencesi olmayan insanların çok fazla meblağda kredi çekmeleri, neredeyse imkânsız bir hal alıyor. Bu sebepten, 5.000 minimum, 10.000 TL maksimum kredi çekebilmeniz mümkün olabiliyor.

Sosyal güvencesi olmayana kredi çıkar mı? demeyin.Siz de Sosyal Güvence sahibi değilseniz ve bir kredi almak istiyorsanız; büyük bir meblağ olmamak kaydı ile, bu krediyi çalıştığınız banka aracılığı ile; ihtiyaç kredisi bağlamında sosyal güvenceniz olmadan kredi alabilmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken T.C. Kimlik numarası ile belli mecralardan başvuru yapmak.

Sosyal Güvencesi Olmayana Kredi konulu bu yazımızın yanında  Sigortam olmadan kredi alabilirmiyim? konulu yazımızı da incelemeniz faydalı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here