Ana sayfa Pratik Bilgiler Şubeye Gitmeden Hesap Açmak

Şubeye Gitmeden Hesap Açmak

232
0

İnternet bankacılığının yaygınlaşması, bankacılık sektöründe bir devrim niteliğinde gelişmeler sağladı. Bu gelişmeler sayesinde bankalardaki kuyruklar azaldı ve zaman kaybının önüne geçilmiş oldu. İnternet bankacılığına hala bazı kişiler kuşku ile baksa da, milyonlarca insan bu uygulamayı kullanarak banka şubesine gitmeden birçok işini halledebilmektedir.

İnternet bankacılığını kullanarak, havale ve EFT işlemlerini 24 saat boyunca yapabilirsiniz. Ayrıca fatura ödemek, kredi kartından taksitli nakit avans çekmek ya da şubeye gitmeden hesap açmak da mümkündür. Birçok işlemi parmaklarınızın ucunu kullanarak yapabileceğiniz internet bankacılığında, birçok banka şubeye gitmeden kredi kullanabilme olanağı da sağlamıştır. Bu olanaktan yararlanabilmeniz için, sıklıkla çalıştığınız bankayı tercih ederseniz, daha kesin sonuçlar alabilirsiniz. Şubeye gitmeden e vadeli ya da e vadesiz hesaplar bile açabilmeye imkân tanıyan bankacılık sektörü, müşteri temsilcileri ile görüntülü konuşabilme imkânı da tanıması beklenen bir şekilde her geçen gün gelişmektedir. Birçok banka, müşterileri şubeye gitmeye gerek duyulan büyük işler dışında, klasik işler için karşılaşmamaktadır. Müşteriler kredi kartı borçları, kredi ödemeleri, fatura ödemeleri gibi birçok işlemi internet bankacılığını kullanarak yapabilmektedir. Maaş aldığınız ve yatırımlarınızı yaptığınız bankalar daha fazla işlem yapabilmenize olanak tanımaktadır.

Sosyal hayatımıza birçok katkısı bulunan internet bankacılığı, bireysel ve kurumsal seçeneklerle birçok işlem yapmanıza olanak sağlar. Fon alıp, fon satabilir, swift işlemlerinizi gerçekleştirebilir ya da hesaplarınız arası virmanlar yapabilirsiniz. Üstelik yaptığınız işlemlerle ilgili belgeleri e-dekont kullanarak mail adresinize yollayabilirsiniz.

 Tüm bankacılık işlemlerinizi akıllı telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan yapabilmeniz için siz de bankanızın internet sitesine girerek, bir kullanıcı adı ve şifre oluşturup bu kolaylıktan yararlanabilirsiniz. Daha detaylı sorularınız için bankanızın müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Günümüzde şubelere gitmeden hesap açtırma imkanı veren bankalar arasında ENPARA ve İGARANTİ yer almaktadır. Bu uygulamalar ile açacağınız hesaplar için kurye aracılığı ile size sözleşme gelecektir. Bu sözleşmeler ile birlikte ayrıca evinize banka kartınızda ulaşacaktır. Şubeye gitmeye gerek kalmadan tüm işlemlerinizi İnternet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here