Ana sayfa Nedir Swift Kodu Nedir ?

Swift Kodu Nedir ?

844
0

Swift Kodu Nedir

Uluslararası para transferi söz konusu olduğunda bireysel veya ticari mali faaliyetleri için bankaların swift kodu denilen küresel bazda geçerli bir finansal terimdir swift kodu. Swift kodu nedir veya swift kodu ne işe yarar şeklinde ki bir soruya verilecek en doğru cevap global bankacılık işlemleri ve para transfer işlemlerini dakikalar içinde yapabileceğiniz bir uygulamadır demek yerinde olur.

Her bankanın bir swift kodu vardır ve para transferlerinde bu kod kullanılır. Hem bankaların şubelerinden hem de internet bankacılığı kullanılarak swift kodu ve gerekli hesap numarası bilindiği takdirde kolayca yurtdışına para transferi yapabilirsiniz. Hafta içi saat 17’ye kadar bu işlemlerinizi yapmakta fayda var.

Çünkü valörlü işlemler olarak da adlandırılan bu para transferlerini gerçekleştirirken valör tarihini tutturmanız uygun olacaktır.

Özetlemek gerekirse bankayı ve sahip olduğu swift kodunu bilmeniz hızlı bir şekilde para transferini sağlamakla birlikte klasik yöntemlerle bu işlem birkaç günü bulabilmekte ve daha masraflı olabilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here