Ana sayfa Kredi Kartları Taksitleri Bitmemiş Kredi Kartı iptali

Taksitleri Bitmemiş Kredi Kartı iptali

457
0

Hayatımızın her alanında ister fiziksel ister sanal dünyada olsun, kredi kartları en çok kullandığımız ödeme yöntemlerinden biridir. Bu anlamda kredi kartları sunduğu taksit imkanıyla bütçe gelir gider dengemize göre harcama yapmamızda ve bunu zamana yaymamızda önemli ve gerekli seçenekler sunabilmektedir.

Ağustos 2014 ayında yürürlüğe giren yeni tüketici yasası ile taksitleri bitmemiş bile olsa kredi kartınızı iptal ettirmek ve yıllık kredi kartı aidatından kurtulmak mümkün.

Taksitleri Bitmemiş Kredi Kartı İptaliÖncelikle bankanızla iletişime geçmeniz ve artık kredi kartınızı aktif olarak kullanmak istemediğinizi ve iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz gereklidir. Banka bu isteğinizi kredi kartınızla yaptığınız alışverişlerin vade zamanları geldiğinde bankanıza ödemeniz gerektiğini vurguladıktan sonra bu isteğinizi onaylar.

Vade zamanı geldiğinde ise bankanın otomatik para çekme makinelerini kullanmanız zor olacağı için bankanın şubesine gidip durumu özetlemeniz ve  gerekli ödemeyi yapmanız yeterli olacaktır.

Eğer planlarınızda kredi kartını kullanmak olmayacaksa bu yolu izlemeniz kesinlikle tavsiye edilen bir yol olacaktır. Çünkü bu durumda bazen yıllık bazen de 6 ayda bir alınan kredi kartı aidatını ödemeniz de gerekmeyeceği gibi kredi kartınızda kalan limiti de kontrolsüz bir şekilde harcaman ihtimalinin önüne geçmiş olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here