Ana sayfa Nedir Taksitli nakit avans nedir?

Taksitli nakit avans nedir?

422
0

TAKSİTLİ NAKİT AVANS NEDİR

Avans, miktarı belli olan ve ödenmesi gereken bir borcun, ödenmesi gereken tarihten önce bir miktarının ödenen kısmı ya da bir süre geçtikten sonra geri alınacak parayı ifade edem bir sözcüktür. Mesela, çalışan bir personelin aybaşı gelmeden önce patronundan istediği paradır. Bu para maaşından kesilir ya da ileri bir tarihte ödenecek şekilde anlaşılmışsa bir nevi borç almış gibi görünen işlemdir. Taksitli nakit avans nedir? Diye sorarsanız da, bazı kredi kartı bankalarının sisteme geçirmiş olduğu bir durumdur. Şu şekilde olur, diyelim nakit ihtiyacınız var ama paranız yok, kredi kartı hesabınızdan bir miktar borç nakit alabiliyorsunuz yani avans çekebiliyorsunuz. Fakat faiz oranları yerine göre yüksek olabiliyor çekerken dikkat edip ödeme tarihinde zorlanmamanızı tavsiye ederim.

Taksitli nakit avans nedir ve kullanım koşulları nelerdir? Diye merak ediyorsanız; genel olarak kredi kartlarına koyulan belli bir limit miktarı avans çekmeniz için uygunsa, avans çekebilirsiniz. Kartta ki limite göre biz avans çekme limiti de bulunur o limitten az ya da o limitten çok fazla nakit çekemezsiniz. Taksitli nakit avans çekimlerin de puan kazanımı olamaz.

Avansınızı çektiğiniz gün erken ödeme yapamaz daha sonra yapabilirsiniz. Taksitli nakit avans nedir, uygun mudur? Diye soranlara cevabım şudur, çok zorda kalmadıkça bu çekim aşamasını pek önermezler çünkü faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri biraz can yakıcıdır. Tabi bu her banka için geçerli değildir. Araştırıp, düşünüp doğru bankadan doğru şekilde çekerseniz sorun olmaz faizi düşük fiyatı uygun bankalarda var tercih sizin. Eğer ki zordaysanız ya da çok acil o an için nakit e ihtiyacınız var ve kısa süre içinde bulamayacaksanız o zaman önerebilirim. Çünkü bu tür durumlarda doğru bir hamle olabiliyor. Ayrıca çok kolay bir süreç olduğu için anında ve sorunsuz bir şekilde parayı elinize alabilirsiniz. Ayrıca bazı bankalarda ki ödeme seçenekleri de uygun olabiliyor kredi borcunuzu öder gibi taksit taksit ödeyerek de yapabilir, Ya da tek hamle de hepsini kapatıp bitirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here