Ana sayfa Finans Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

303
0

Sağlık sigortası kapsamında sık sık adını duyduğumuz bir sigorta türü olan tamamlayıcı sağlık sigortası, özel hastanelerde ücretsiz bir şekilde tedavi olunmasını sağlayan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı ameliyat masraflarından tutun da doktor muayenesi, tahlil ve tetkike kadar değişim göstermektedir. Peki sağlık sigortası genel şartları nelerdir?

  • Tamamlayıcı sağlık sigortası genel şartlarına göre ilaç ve aşı giderleri poliçe teminat kapsamı dışındadır. Bunun dışında anlaşma yapılmamış olan kurumlarda yapılacak tedavilere ilişkin giderler de teminat kapsamında değildir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan sağlık hizmetleri de sağlık sigortası kapsamına alınmaz.
  • Yatarak tedavi giderleri sigorta başlangıç tarihinden itibaren 90 gün süre ile kapsam dışında tutulur.
  • Poliçenin başladığı tarihten önce oluşmuş olan rahatsızlıklar, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı dışındadır.

Sağlık sigortası fiyatları her sigorta şirketine ve poliçe kapsamına göre değişim göstermektedir. Sağlık sigortası sorgulama ve sağlık sigortası teklif alma sürecinizde yanınızda olan Sigortambir üzerinden Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigorta tekliflerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Karşılar?

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı başlığı altında iki teminat türü bulunur. Bu teminatlar dışında sağlık sigortası olanlar hastalık ya da kaza gibi durumlarda da özel hastanelerde herhangi bir ücret ödemeden tedavi olurlar.

Yatarak Tedavi Teminatı: Bu teminat türünde hastanın 1 günden daha az olmamak koşuluyla hastanede yatarak tedavi alması gereken durumlarda tedavi, yatış ve acil durumlarda oluşan masraflar karşılanır. Hastanın yatmasını gerektiren tedaviler, ameliyatlar ve hatta hastanede geçirilen süre içerisinde konaklanan oda ve yemekler dahil tüm hizmetler bu teminat kapsamındadır. Bunun yanında tıbbi malzeme, evde bakım, suni uzuv ve ambulans gibi ihtiyaç duyulacak tüm sağlık sigortası hizmetleri de teminat kapsamındadır.

Ayakta Tedavi Teminatı: Hastanede yatarak tedavi gerektirmeyen ve 24 saati aşmayan durumlarda geçerli olan tedavi teminatıdır. Bu teminat türü, doktor muayenesi, röntgen, ileri tanı yöntemlerine ait giderler, laboratuvar hizmetleri ve fizik tedavisi gibi hizmetleri kapsamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here