Ana sayfa Uncategorized Telefonlar Kredi Kartına Kaç Taksit ?

Telefonlar Kredi Kartına Kaç Taksit ?

328
0

Hayır, size kredi kartı limitinizden daha pahalıya mal olan bir telefon satın alamazsınız. Burada, tüm maliyeti iki kredi kartına dökebilir veya ödenmemiş tutarı ödemek için banka kartınızı kullanabilirsiniz. Unutmayın, kredi kartı limitinizi en üst düzeye çıkarmak kredi puanınızın düşmesine neden olabilir. Daha yüksek bakiyelerin ödenmesi zordur ve ödemeleri zamanında yapmama veya ödemelerinizi kaçırma riskiniz yüksek olduğunu gösterebilir. Bu nedenle, kredi kullanım oranınızı hem bireysel kartlarda hem de tüm kartlarınızda%30’un altında tutmak önemlidir.

Ülkemizde Kredi Kartına Kaç Taksit ile Ne Tür Alışverişler Yapılabilir?

Türkiye’de kredi kartıyla telefon alışveriş ve kredilerde taksit kullanımı,ResmiGazete’de yayımlanan bir kararname kapsamında yeni düzenlemelerle yürürlüğe girdi.

Kararnamede, kredi kartları için taksitli ödemelerin mal ve hizmet alımlarında 12 ayı geçemeyeceği belirtiliyor. Elektronik aletler için bu süre üç ay, bilgisayar, seyahat, lojistik ve konaklama harcamaları için altı ay ve sağlık, sosyal hizmetler ve vergiler için dokuz aydır.

Ayrıca telekomünikasyon, alkollü içecek, kozmetik, gıda, yemek, akaryakıt, mücevherat, ofis ekipmanları, hediye kartları, yurt dışı giderleri alımları taksite bölünemez. Resmi Gazete ‘ye göre taşıt kredileri 48 aydan, tüketici kredileri 36 aydan, bilgisayar/cep telefonu kredileri altı aydan fazla süremiyor.

Yönetmelik 1 Eylül’de yürürlüğe girer ve Türkiye Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yürütülmektedir.

2 Ağustos’ta BDDK, Türkiye’de finansal istikrar ve makroekonomik dengeyi desteklemek için taslak öneriler yayınladı.

Daire, önerilerin bilinçli tüketim ve ihtiyatlı borçlanmayı teşvik etmeyi amaçladığını belirtti.

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben Anadolu Ajansı’na şunları söyledi: “Öneriler enflasyonu, cari açığı, ithalatı ve hanehalkı borçluluğunu aşağı çektirmeyi amaçlıyor.”

En Çok Kullanılan Kredi Kartları

En popüler kart VISA, ardından MASTERCARD / EUROCARD ve AMERİCAN EXPRESS…

Ülkemizde telefon alımlarınızda GSM operatörlerinden destek almak isterseniz; GSM operatörüne ait düzenli fatura ödemeleriniz önem arz eder.

Kredi kartlarında limitiniz ne kadar yüksek olursa olsun elektronik cihazlar ve telefon alımlarınızda alacağınız telefonunu toplam bütçesine göre taksit tutarı belirlenmektedir. Yukarıda yasaya bağlı kredi kartına kaç taksit yapılabileceğine dair bilgilendirmeler bulunuyor.

Kaynak:https://www.tasarrufvakti.com/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here