Ana sayfa Nedir Troy Ödeme Sistemi Nedir?

Troy Ödeme Sistemi Nedir?

435
0

TROY Nedir?

TROY; Visa, MasterCard, American Express gibi ödeme sistemlerinin yanına henüz eklenecek; Türk menşeili bir ödeme yöndemi olmaya hazırlanıyor. Bankalararası Kart Merkezi tarafından geçtiğimiz aylarda tanıtılan Türkiye’nin Ödeme Sistemi anlamındaki TROY ile, artık biz de kendi yöntemlerimizle ödeme sistemi oluşturmaya hazırlanıyoruz. Kredi yahut banka kartlarınızın sağ alt köşesinde beliren ve genelde “Visa” yahut “Mastercard” olan ödeme yöntemleriniz, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren “TROY” olarak anılabilir.

TROY Nasıl Kullanılacak?

Troy kullanımı hakkında da şunları söyleyebiliriz.TROY ile, anlaşmalı mağaza ve üye bankalardan alış verişlerinizi yapabilecek; paranızı çekebilecek, para yatırabileceksiniz. Oldukça büyük anlaşmalar ile duyurulacak TROY’u 13 bankanın anlaşmalı olarak kurduğu BKM ürettiğinden; direkt olarak TROY’lu kartlar görmemiz de olası. Yurtdışında da kolaylıkla kullanılabilecek bu kartları yakın zamanda hemen her yerde görebilmemiz mümkün olacak.

TROY Ödeme Sistemli Kart Nasıl Alınır?

Visa, Maestro, Master Card ve American Express gibi ödeme sistemli kartlar; isteğiniz akabinde gönderilebilen kart seçenekleri ve sizler dilediğiniz vakitte bu ödeme yöntemini, dilediğiniz şekilde çevirebilme hakkına sahipsiniz. Yani, sağ alttaki kart ödeme logosu zorunlu bir logo değil. Tıpkı bunun gibi, TROY ödeme sistemli kartları da, otomatik olarak bankanızdan talep etmeniz 1 Nisan tarihi itibarı ile muhtemelen mümkün olacak. Zaten pek yakında, TROY dağıtıma başlamadan önce ödeme sistemi hakkında tanıtım jingle’ları ve reklamları dönmeye başlayacaktır. Bu Jingle ve reklamlar sayesinde, dilediğiniz bilgiyi alabileceksiniz.

TROY Ne Zaman Kullanılmaya Başlanacak?

TROY’u 1 Nisan tarihinde yayınlayacak olan Bankalararası Kart Merkezi; yüksek ihtimalle bu ayın akabinde bu ödeme sistemini kullanıma da açacak.Troy , Troy ödeme sistemi konulu yazımızda  Troy nedir sorunuza cevap verebildiysek ne mutlu bize…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here