Ana sayfa Kredi Hesaplama Türkiye Finans Katılım Bankası Güncel Faiz Oranları

Türkiye Finans Katılım Bankası Güncel Faiz Oranları

604
0

Dünya iş halinde olan değişmeler gerek dünya gerek Türkiye ekonomisinde bir takım değişikliklere girmesinler öngörmüştür. Bu değişiklikler gerek paranın değerinin koruması olsun gerek ekonomik değerlerin güvenilirliği olsun bankaların işlem yapısında değişiklik yapması müşteri kazanması için birtakım müşteriye avantaj sunulması gerekmektedir. Türkiye için konuşmak gerekirse Türkiye’de kazanılan paranın büyük bir kısmını maaş ve ücretler oluşturmaktadır. Bu nedenle insanlar yatırımlarını korumak adına banka kullanımına yaygın hale getirmiştir. Türkiye’de mevcut onlarca banka bulunmaktadır ve Bütün bankalar birbirleriyle ortak değil yarış halindedir. Bazı bankalar işlem hacmi gerek sermayesi diğerlerinden çok daha fazla olduğu için diğer bankalar farklı yönlerde rekabet geliştirmişlerdir. Bankaların bazıları borsa ve finansman yönünde kendini geliştirirken diğerleri ise genellikle kredi kartı ihtiyaç kredisi altın hesabı vadeli mevduat hesabı vadesiz mevduat hesabı gibi konularda müşteriye avantaj sunmaktadır. Söylediklerimizin dışındaki bankalarsa tüketici müşteri ile değil üretici müşteriyi Hedef almış olup KOBİ Ticaret kredileri ve desteklemeleri yapmaktadır. Bu yazıdan anlaşılması gereken Türkiye’de bulunan onlarca bankanın hepsi aynı işlemde yoğunlaşmayıp farklı alanlarda kendini geliştirme çabasında bulunup müşterilere avantaj sağlayıp müşteri portföyünü arttırma niyetindedir. Bizim insanımız genelde alıştığı ve adını duyduğu şeyden vazgeçmediği için yeni açan bankalar Belli bir zaman geçmeden müşteri kitlesini genişletmek de zorlanmaktadır.

Vadeli Mevduat Hesabı Hakkında

Eğer herhangi bir bankanın müşterisi iseniz ve paranızın değerlenmesi ne istiyorsanız size önerilecek En iyi çözüm şüphesiz en risk taşımayan vadeli mevduat hesabı olacaktır. Örneğin Türkiye Finans Katılım bankacılığı müşteri Sizsiniz mevcut bahçenize vadeli mevduat hesabında değerlendirmek istiyorsunuz. Bunun için Türkiye Finans Katılım Bankacılığı internet sitesine girip güncel faiz oranlarını siteden güncel olarak takip edip Hatta internet sitesinde bulunan hesaplama araçlarını kullanarak paranızın istediğiniz vadede ne kadar değerlenecek ne görebilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız bankanın müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsiniz.

Bankaların Faiz ve Ücretleri

Yeni çıkan yasa gereği mevcut bankalar faiz ve ücretler gibi müşteriden tahsil edilen veya müşteriye ödenen kalemleri güncel olarak müşteriye bildirmekle yükümlüdür. Müşteri Sonradan bir sürprize karşılaşmaması için böyle bir önlem alınmıştır. Türkiye bankaları arasında tüketiciler birikim yapmaktan çok kredi çekerek borçlanmayı tercih etmektedir. Bankalarda bu Kredi belli bir faiz oranı ile vermektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here