Ana sayfa Bankalar Uzun Vadeli Krediler

Uzun Vadeli Krediler

485
0

Uzun Vadeli Kredi

Bir ihtiyacımız olduğunda, acil paraya ihtiyaç duyduğumuz her anda banka kredileri ilaç gibi gelmektedir. Eğer düzenli olarak çalışıyor ve sigortanız yatıyorsa, bankalardan kredi çekme şansınız bulunuyor.

Banka kredileri kendi aralarında çeşitlere ayrılmaktadırlar. Taşı kredileri, Ev kredisi, Arsa kredisi, Kısa vadeli krediler, Orta vadeli krediler ve Uzun vadeli kredi olarak birçok çeşitte ve sizin ihtiyacınıza göre değişen kredi çeşitleri mevcuttur.

Uzun vadeli kredilerde, kredinin vadesini siz ödeme planınıza göre kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Çekmek istediğiniz kredi tutarı üzerinden banka size alternatif seçenekler sunmakla birlikte çoğu banka 60 aya kadar vade seçeneği sunabiliyor. Eğer çekmek istediğiniz kredi miktarı yüksekse ve bu krediyi işletme ya da yatırım amaçlı çekiyorsanız, bankalar sizler için özel olarak kredi teklifleri hazırlayabiliyor.

Çoğu bankanın kredi faiz oranı değişse de aralarında çok fazla afaki rakamlar bulunmuyor. Çekeceğiniz kredinin vadesi uzadıkça ödeyeceğiz faiz oranı her bankada artıyor. Eğer ev almak için mortgage kredisi çekecekseniz, alacağınız evi ipotek yaparak 120 aya kadar uzun vadeli kredi çekebilmeniz mümkün. Fakat uzun vadeli mortgage kredilerinde faiz oranları diğer kredilere nazaran oldukça fazla.

Kredi kullanmadan önce, ödeme planınızı dikkatli yaparak, aylık taksitlerinizi en üst seviyede tutarak faizlerinizi azaltabilirsiniz. Uzun vadeli kredilerle, ara ödeme ya da toplu ödeme yapma imkânınızda vardır. Fakat ara ödeme ya da toplu ödeme yapsanız da, çoğu banka faiz oranlarını ilk taksitlerinde aldığından dolayı çok fazla faiz indiriminden yararlanmamış olursunuz.

Eğer sizde uzun vadeli kredi çekmek istiyorsanız, faiz oranlarını iyice araştırıp, size en cazip gelen bankadan çekmelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here