Ana sayfa Bankalar Vakıf Katılım Bankası Başvuru Yapılacak Hizmetler

Vakıf Katılım Bankası Başvuru Yapılacak Hizmetler

271
0

Vakıf Katılım Bankasına Yatırım Yapmak 

Ülkemizde kamunun ikinci katılım bankası şeklinde faaliyete başlayacak olan vakıf katılım, kişisel ve ticari bankacılık fırsatları veriyor. Bireysel kullanıcılar için cari hesap ve katılım hesabı imkânları veren vakıf katılım; ev ve araç finansman yardımı ile de cazip vade alternatifleriyle finansman temin ediyor. 
Haliç kurultay merkezi’nde açılış töreni gerçekleştirilecek ve faaliyete başlayacak vakıf katılım kullanıcılarından önümüzdeki senenin 31 Ocak tarihine dek hesap işletim bedeli tahsil etmeyecek.
Katılım bankası uygun nitelikleriyle hizmete başlayacak olan vakıf katılım bankası kişisel ve ticari bankacılık imkânları sunacak. Vakıf katılım, ziraat katılımdan hemen sonra kamunun ikinci katılım bankası şeklinde faaliyete başlamış olacak.

Vakıf Katılım Bankası Hizmetleri

Vakıf Katılımdaki Hizmete Sunulan Bireysel Hesaplar
Vakıf katılım, cari hesap ve katılım hesabı ismi altında iki türlü hesap hizmete sunacak. Hesaplara ait banka kartı v kart ile kullanıcıların atm prosedürleri ya da hesaba ait bakiyelerinden masraf prosedürleri yapmalarına olanak temin edecek.
Cari Hesap 
Vakıf katılım’dan süresiz şeklinde cari hesap açmak olası olacak, hatta gelecek senenin 31 Ocak tarihine dek hesap işletim bedeli de tahsil edilmeyecek. Cari hesabınız ile dilediğiniz zaman para yatıp, para alabiliyorsunuz. Vakıf katılım’da cari hesaplar Türk lirası yahut yabancı para türünden hizmete sunulabiliyor.
Katılma Hesabı
Katılma hesapları harcamalarınızı katılım bankacılığı prensipleri istikametinde bir diğer deyişle faizsiz şekilde nitelendirilebilecek hesaplardır. Vakıf katılım’da Türk lirası türünden ya da yabancı para birimi türünden katılma hesabı açabilmeniz olası olacak. Bu sayede faizsiz bir şekilde paranızı işletecek kar oranı alabileceksiniz. Türk Lirası ya da yabancı para birimi türünden işleme konulacak katılma hesapları; bir ay, üç ay, altı ay, bir sene taksitli şekilde açılabildiği gibi, 1 sene ve daha uzun taksitli kar oranı ödemeli şeklinde de kullanıcılarına sunulacaktır.
V Kart 
Cari ve katılım hesaplarınıza ait olarak sunulan banka kartı, vakıf katılım’da v kart ismini alıyor. V kart ile başka banka kartlarıyla gerçekleştirebildiğiniz bütün bankacılık prosedürlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. V kart ile vakıf katılım atm’lerinden hesap bakiyenizle ilgili bilgi alabilir, para alıp para aktarabilir, para aktarma prosedürlerinizi yapabil ir ya da fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Vakıf Katılım Ev Ve Araç Finansmanları
Ev finansmanı ve araç finansmanı ismi altında da iki tarz finansman çeşidi sunulacak.
Ev Finansmanı
Vakıf katılım aracılığıyla sunulan ev finansmanı yardımı ile 120 aya değin taksit fırsatı ile bütçenize en cazip finansmanı temin edebiliyorsunuz. Çekmeyi talep ettiğiniz evin yüzde 75’ine dek finansman yardımı verilebiliyor.
Araç Finansmanı
Vakıf katılım’ın araç finansmanı ile 48 aya dek taksitlerle sıfır km ya da ikinci el araç alımlarınız maksadıyla finansman yardımı temin edebiliyorsunuz. Hatta 0 km taşıtlarda araç ücretinin %100’üne kadar finansman yardımı çekebilmeniz de olasılığı yer alıyor.
Vakıf Katılım Bankası Başvuru Yapılacak Hizmetler sadece bu kadar değil tabii. Ek olarak, kıymetli eşya yahut evrakları şube güvenliğinde muhafaza edilmesini arzu eden kullanıcılar arasında kiralık kasa hizmeti sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here