Ana sayfa Bankalar Vakıf Katılım Hesap Açma Cari Hesap

Vakıf Katılım Hesap Açma Cari Hesap

689
0

Vakıf Katılım Cari Hesap Ne Demektir Ve Ne Şekilde Açılır?

Vakıf katılım bankasının, kişisel bankacılık uygulamalarından bir tanesi de cari hesap uygulamasıdır. Cari hesap, hesap sahiplerine kar oranı vermeyen, Türk Lirası ve döviz türünden hesap alabilen ve hesap sahiplerinin dilediği vakit para çekip, para aktardığı kısaca bildiğiniz vadesiz hesap tarzında bir hesap çeşididir.

Vakıf katılım bankası, aldığı bir karar ile 31 Ocak’a dek, oluşturulan cari hesaplardan hesap işletim bedeli tahsil etmeyeceğini duyurdu. Cari hesap açan kullanıcılarına v kart adlı banka kartı açmakta ve bu kart aracılığı ile başka banka kartlarıyla gerçekleştirebildiğiniz bütün bankacılık prosedürlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. V kart ile vakıf katılım atm’lerinden hesap bakiyeniz ile ilgili bilgi alabilir, para çekip para aktarabilir, para aktarma prosedürlerinizi yapabilirsiniz. Cari hesap yardımıyla havale, EFT vb. Para transferleri, çek karne prosedürleri, vkart ya da kredi kart ödemlerini, fatura, vergi, SGK prim borçları prosedürlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Gene fatura ödeme emirleri, varsa katılım hesabınızda ki prosedürleri görebiliyorsunuz. Vakıf katılım bankası, cari hesap üstünden yapacağınız web bankacılığı eft’leri, atm’lerden gerçekleştirilecek eft’lerden , toptan EFT gönderimlerinde 31 Ocak’a dek bir bedel istem emektedir. Gene mobil bankacılık üstünden gerçekleştirilecek EFT işlemlerinden de bedel talep edilmemektedir.

Vakıf katılım bankasından cari hesap açabilmek gayesiyle TC kimlik, TC. Ehliyet veya pasaport, ikametgâh teyit evrakı (yerleşim yeri evrakı, nihai üç aya dair abonelik icap ettiren bir fatura örneği, bir kamu kurumu vasıtasıyla verilen evrak) istenmektedir. Yabancı uyruklu ancak yurdumuzda yaşayan müşterilerinden de, pasaport ya da adres tezkeresi, yabancı nüfus cüzdanı numarası ve ikametgâh teyit evrakı (ikamet tezkeresi, nihai üç aya dair abonelik icap etti ren bir fatura örneği ) talep edilmektedir.

Vakıf katılım cari hesap açtırabilmek için mevcutsa olduğunuz yerde ki katılım bankasından mevcut değilse vakıflar bankasından hesap açtırabilirsiniz. Ayrıntılı malumat için de 0850 202 1 202 nolu vakıf katılım bankası kullanıcı temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here