Ana sayfa Haberler Yeni Evleneceklere Kredi Desteği 2020

Yeni Evleneceklere Kredi Desteği 2020

352
0

Evlenmek başlı başına çiftler için bir sorun olabilmektedir. Evlenme masrafları ve telaşı da bunlara cabası.. Evlenirken o kadar çok masraf yapıyoruz ki bazen anne ve babalarımızın bu yüklerin altından kalkamayıp bankaların kredi seçeneklerine de yönelme gerçekleştiriyorlar. Bu yüzden evlenme ve bu tarz etkinlikler de her zaman yüklü bir paraya ihtiyacımız oluyor. Gereken bölgeler de parayı hangi bankadan alacağımıza dair kuşkularımız oluyor.

Evleneceklere Devlet Desteği Var mı

Ancak, 2013 yılının sonuna doğru Aile ve Sosyal Bakanlığının başlattığı kampanya geçtiğimiz günlerde bakan Fatma Şahin tarafından açıklandı. Yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi yazımızdan da okuyabileceğiniz gibi yapılan açıklama da yeni evlenen çiftlere faizsiz evlilik kredileri 2014 yılında da getirdiği imkânlar ile daha rahat bir yuva kurma imkanı verileceğinden bahsediliyor.

Yeni Evleneceklere Devlet Destekli Kredi10 Bin TL ve sizlerin evlilik masrafların da en azından sizlere bazı masrafların altından kaldırabilecek bir miktar diyebiliriz. Tabi yargıya taşınmış her hangi bir belge ya da kanun yok. Sadece bakanın yaptığı açıklamalar ile gelen haberler arasında yer alıyor.

Bu uygulama evli çiftlerin sayısını artırıp belirli bir oran da çocuk yapmaya yönlendirme çalışması olarak hükümet tarafından yürütülmektedir. Bu tarz uygulamalar hükümet tarafından karar olarak alınabiliyor ancak yasa tasarısı olarak geçmesi biraz uzun sürebiliyor. Biz şimdi bu tarz evlilik kredilerinde de sizlerden istenen şartlara ve bazı etkenlere göz atalım;

  • Ÿ 25 yaş ve altındaki bireyler bu fırsattan yararlanabilecek,
  • Ÿ Çiftlerin maddi durumlarına göre miktar değişebilecek,
  • Ÿ Faiz alımı olmadan ödeme en az 2 yıl sonra başlayacak,
  • Ÿ İlk yıl çocuk sahibi olan bireyler, 1 yıl daha erteleme yapılabilecek.

Yürürlükte olan bir uygulama olmamasına rağmen yakın bir zamanda hayata geçirilmesi beklenmektedir. Kredi veren bankalar seçeneği ile sizlere kredi seçenekleri günümüz de oldukça üst seviyelere çıkmıştır. Farklı bankalardan kredi almayı düşünüp kredi çekmeye gittiğiniz de, çoğu banka sizlere düşük veya yüksek olarak ihtiyaç kredisi verilmektedir. Ayrıca bankaların bu kredilere verilen faiz oranlarında sizlerin iyice araştırma yapıp en kısa sürede en uygun faizli krediyi alması en mantıklısı olacaktır. Kredilerin internet sitelerinden en düşük faiz oranına sahip olanı inceleyip, en kısa zaman da başvuru yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here