Ana sayfa Bankalar Yeni Onaylanan Kredi Kartı Ne Zaman Gelir?

Yeni Onaylanan Kredi Kartı Ne Zaman Gelir?

424
0
Hakkımızda

Yeni bir kredi kartına başvurduğunuz da bankalara göre kredi kartınızın çıkma durumu değişiklik arz etmektedir. Bazen gidip bankadan alabileceğiniz gibi bazen adınıza düzenleneceği için belli bir sürenin geçmesi gerekir. Bu süreler kart başvurusu yaptığınız andan itibaren başlar.

Genellikle bu süreleri sizin başvuru yapma işleminizin onaylanması ve onaylanan kartınızın adınıza düzenlenmesi ve son olarak ise size teslimatı yer alacaktır. Toplamda 20 ya da 25 gün sürebilen bir işlemdir.

Kredi Kartında Genel Süre

Bir yeni kredi kartına başvuru yaptığınızda 10 gün içerisinde kredi kartınızın hazırlanma işlemi tamamlanır. Daha sonra hazırlanan kredi kartı gerekli kargo yolu ile 15 gün içerisinde alıcıya ulaştırılır. Eğer çalışan durumdaysanız ve kredi kartı alacak iseniz örneğin Denizbank gibi bankaların aynı gün içerisinde şahsa teslim edebildiği kredi kartları mevcuttur.

Bazı durumlarda kredi kartınızın size ulaşması işlemi 10 gün içerisinde hazırlanması ve 10 gün içerisinde teslim edilmesi şeklinde olabilir. Bunun yanında beklenmedik durumların yaşanması sebebiyle bu 10 ya da 15 günlük süreler uzayabilir.

Kredi Kartınızın Takibi

Kredi kartınızı aldığınız bankadan daha önce almış olduğunuz bir kart ise bu durum da internet bankacılığı ile diğer kartlarınızın durumunu ve çıkmasını beklediğiniz kartın durumunu sorgulayabilirsiniz. Bu takip işlemini yapabilmeniz için internet bankacılığını ya da mobil bankacılığını kullanabilirsiniz.

Bunun haricinde bankanın müşteri ile ilgili bilgi verebileceği merkezlerden faydalanabilirsiniz. Kartınızın size ulaşma süresi uzamış ise bu durumda ilgili bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. Kredi kartı başvurunuz olumlu sonuç aldığı takdirde en kısa sürede size bu kartın teslimatı gerçekleşecektir.

Kredi Kartınızın Teslim Edilmeme Durumu

Kredi kartınız hala ortalama 2 hafta geçtikten sonra bir teslimat olmamış ise internet bankacılığını kullanarak kredinizi takip edemiyor iseniz ve beklediğiniz süre dolmuş ise bu durumda yapmanız gereken ya müşteri çağrı merkezini aramak ya da bankanızla irtibata geçmeniz olacaktır.

Onlar size bu konu hakkında gerekli bilgiyi verip gerekli durumun incelemesini yapacaklardır. Sizin burada dikkat etmeniz konu ise bankaya vermiş olduğunuz adresinizin ve telefon numaralarınızın güncel olup olmadığını kontrol etmenizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here