Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası 10 Bin Lira İhtiyaç Kredisi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sorgulama

Ziraat Bankası 10 Bin Lira İhtiyaç Kredisi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sorgulama

491
0

Uygun faiz oranı ve ödeme koşullarının yanında altı ay ertelemeli olarak sunulan Ziraat Bankası 10 bin lira ihtiyaç kredisi başvuruları devam ederken başvuruların başlamasından bu yana yaklaşık 10 gün geçti. Buna rağmen vatandaşın başvurularına henüz bir yanıt gelmiş değil. Bu nedenle tüketicinin internet sitesi üzerinden yaptığı kredi başvuru sorgulama imkanı bulmak istiyor. Bu nedenle arayış ta Ziraat bankası 10 bin lira ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak oldu.

Okunmalı : Ziraat Bankası Coronavirüs Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredileri Ödemeler Bu Hafta Başlıyor

Yapılan başvuruların ardından beklenti sonuçların ne zaman açıklanacağı. Nitekim bankalar bu sonuçların açıklanması için kişilere SMS ile cevap verileceğini yönünde idi. Artan soruların karşısında devletin bir numaralı ekonomi kurmayı Albayrak açıklama yaptı. Hane geliri 5 bin lira ve altında olan hane halkına verilecek olan kredinin başvuru sayısının 3,7 milyon kişiye ulaştığı bu anlamda gerekli adımların atıldığı ve kredi ödemelerinin bu hafta yapılacağını duyurdu.

Alınabilecek Kredi Tutarları

Ziraat bankası ihtiyacı olan kişilerin alabileceği krediyi üç ayrı tutar üzerinden açıklamıştı. 10 bin lira, 7 bin 500 lira  ve 5 bin lira olarak alınabilecek olan kredinin ödemesi altı ay sonra başlıyor. Toplamda da 36 ay olarak veriliyor.

Vatandaşa SMS ile Bilgi Verilecek

Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç kredisi başvuruları verilmeye başlanmasa da başvuruları halen devam ediyor. Burada başvuru yapmak isteyen kişilerin ziyaret etmesi gereken adres ise şu şekilde,

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi?ch=2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here