Ana sayfa Haberler Ziraat Bankası Dosya Masrafı İadesi

Ziraat Bankası Dosya Masrafı İadesi

504
0

Geçtiğimiz haftalarda Ziraat Banksı Genel Müdürünün yaptığı açıklama bu bankadan konut kredisi veya ihtiyaç kredisi kullananların yüzünü güldürür nitelikte idi. Konu ise bankaların kredili ürünlerini kullanan biz tüketicilerin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan en önemlilerinden biri; Dosya Masrafı iadesi .

Yapılan açıklamada isteyen Ziraat Bankası müşterilerinin dosya masrafı iadelerini alabilecek ve bu konuda bürokratik resmi yazışmalara bile gerek kalmayacak. Bu uygulamada dayanağı olan düşünceyi ise banka yetkilileri şöyle özetlemekte: Zaten tüketici dosya masraflarının iadesini isterken tüketici mahkemelerince ve ilçe kaymakam heyetlerince haklı bulunuyor ve kredi dosya masraf iadesini alabiliyorlar.

Ziraat Bankası dosya masrafı iadesiBiz de bu yazışmaları ve bekleme süresini ortadan kaldırmak adına, müşterilerimizin isteği ve bize gelen talepler doğrultusunda böyle bir karar aldık ve işlemleri de,  zaman kaybını da en aza indirdik.

Tabii bankanın inisiyatifi dahilinde gerçekleştirdiği bu kolaylık diğer bankaları bağlayan bir karar değil. Ve diğer özel bankaların Ziraat Bankası gibi kamu bankasının kararını örnek alarak benzer bir hizmet sağlayacağını düşünmek de fazla bir iyimserlik olur. Dosya masrafı iadesi almak için kredinizi aldığınız banka şubesine gitmek ve bir müşteri hizmetleri yetkilisiyle konuşup bilgi almak işlemleri başlatmak için yeterli olacaktır. Ziraat Bankası’nın bu hizmetini hem tüketici kredileri hem de konut veya araç kredileri için sunduğunu da hatırlatmakta fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here