Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

291
0

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

            Ziraat Bankası, Türkiye’nin aktif büyüklüğü, şube sayısı ve personel miktarı bakımından en büyük kamu bankası olma ayrıcalığına sahiptir. Ayrıca yakın zamanda bünyesinden çıkardığı bir katılım bankası mevcuttur. Sadece yurt içinde değil yurt dışında da faaliyet gösteren Ziraat Bankası, teknolojik alt yapısının ve insan kaynakları dönüşümünün güncellenmesi konusunda çok önemli adımlar atmıştır.

            Çağımızda şubelere giderek işlem yapma insanlar tarafından pek tercih edilmeyen bir işlem haline gelmiştir. Gerekli altyapı işlemlerini tamamlayan ve hızlı, güvenilir işlem yapma olanağını bizlere sunan Ziraat Bankası internet bankacılığı, alanının Türkiye’de ki en iyi örneklerinden bir tanesidir. Kolay kullanıma sahip ara yüz ve basit işlem menüleri sayesinde yapmak istediğiniz işlemi çok pratik bir şekilde ve hiç zaman kaybetmeden yapmanız mümkündür.

            Ziraat bankası internet bankacılığı hizmetini kullanmak isteyenler müşteri numarasını öğrenerek işe başlamak gerekir. Müşteri numaranızı, haftanın her günü ve her saati ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri numarasını arayarak öğrenebileceğiniz gibi hesabınızın mevcut olduğu şubeye giderek de öğrenebilirsiniz. Daha sonra Ziraat Bankası internet bankacılığı şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir ki bu işlemi yine Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden yardım alarak tamamlamanız mümkün olacaktır. Bütün bilgileri tamamladıktan sonra ziraat bankası internet sitesine girip, bilgilerinizi doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Artık EFT, havale, fatura ödeme, borç ödeme, bakiye sorgulama ve kredi kartı ödemelerinizi hiç vakit kaybetmeden gerçekleştirebilirsiniz. Hatta Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanarak kredi başvurusunda bulunmanız dahi mümkündür.

            Eğer bankacılık işlemlerini yapacağınız giriş sayfasının Ziraat Bankasına ait olmadığı konusun da şüphelendiğiniz durumlar olursa işleminize devam etmeyin. İnternet sitesinin korsan bir site olmadığından emin olursanız işleminize devam etmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Kişisel bilgilerinizi ve şifrelerinizi banka çalışanı dahi olsa kimseyle paylaşmamanız hesabınızın güvenliği açısından önemli bir husustur.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here