Ana sayfa Kredi Hesaplama Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

233
0

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

             Ziraat bankası, tüm bireysel ihtiyaçlarınızda kullanabileceğiniz 36 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisine sahip olabilir , gerekirse gelirinize göre ödeme yapabilirsiniz. Gerekirse Ziraat bankasının kendi sayfasından kredi hesaplama araçlarına bakarak kolaylıkla harcama yapacağınız ihtiyaçlarınızda hesaplamalar yapabilirsiniz. Böylece şube şube dolaşmak yerine internet üzerinden de başvuru ve hesaplamalar yapabilirsiniz.

             Yakın bir zamanda kredi kullandıysanız ve kullanmak istiyorsanız güncel ihtiyaç kredisi faiz oranına bakmanız gereklidir. Çünkü internet üzerinden yapılan Ziraat bankası kredi hesaplama araçları size geçmiş döneminizde yaptığınız harcamaların hesaplamasını yapabilir ve yanlış sonuçlar verir.

            Kredi hesaplama araçlarına bakacak olursak bunlar; Kredi tutarı, kredi vadesi, faiz oranı, aylık taksit tutarları, toplam faiz ödemesi, toplam maliyet, aylık maliyet oranı gibi araçlarla beraber internet üzerinden kredi hesaplaması yapabilirsiniz. Ziraat Bankası kurumsal sayfasında kredi hesaplamaları olarak girdiğinizde bu araçların oranlarını da yazarak hesaplama yapmayı unutmayınız.

             Ziraat Bankası Kredi Hesaplama işlemini Kredi hesaplama araçları ile istediğiniz ya da ihtiyacınız olduğu bireysel krediyi seçerek , kredi tutarı ödeme sıklığı, vade ve faiz oranını kendiniz belirleyip ödeme planı oluşturabilirsiniz.

 Kredi tutarı: Çekilecek olan kredi tutarını göstermektedir

 Kredi Vadesi: Kredinin kaç ayda geri ödeneceğini göstermektedir

 Faiz Oranı: Finansal kuruluşların verdikleri paraya uyguladıkları karlılık oranıdır

 Aylık Taksit Tutarı: Aylık olarak ödenecek kredi tutarı dır.

 Toplam Faiz Ödemesi : Vade sonuna kadar ödenecek faiz tutarı toplamıdır.

 Toplam Maliyet : Vade sonuna kadar kredi için katlanılan tüm maliyetlerin toplamıdır.

 Aylık Maliyet Oranı : Toplam ödenecek masrafların aylık olarak hesaplanarak faiz oranına eklenmesi ile bulunur.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama işlemlerini dediğimiz gibi iligli bankanın web şubesinden kolaylıkla ve ayrıntılı sonuçlar alacak şekilde yapabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here