Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası Sosyal Destek Kredisi 30 Bin Liraya Kadar Veriliyor

Ziraat Bankası Sosyal Destek Kredisi 30 Bin Liraya Kadar Veriliyor

575
0

Pandemi sonrası sosyal hayatı desteklemek ve daralan ekonomiyi her açıdan canlandırmak adına devlet önemli adımlar atıyor. Bu adımlardan bir tanesi de devlet bankaları ile kredi verme olarak atıldı. Bu anlamda devlet bankalarının başını çeken Ziraat Bankası 6 Ay ödemesiz 30 bin liraya kadar faturalı sosyal destek kredisi vermeye başladı.
En Avantajlı Kredi Ziraat Bankasından

Haziran ay’ına girmemizle birlikte başlayan pandemi sonrasındaki yeni normal hayata geçişte ekonomik açıdan bir seri tedbirler alınmaya devam ediyor. Yaklaşık 3 aylık süre zarfında oluşan ekonomik daralmanın önüne geçmek adına atılan adımlardan bir tanesi olan Ziraat Bankası Sosyal Destek Kredisi en az 3 bin lira en çok ise 30 bin lira olarak 60 ay vadeye kadar alınabilecek. Ancak burada yanılgıya düşülmemesi gereken bir husus bulunuyor. Banka kişilere fatura karşılığı ürün alımında kullanılmak üzere kredi tahsisinde bulunacak. Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu ile yapılabiliyor.

Anlaşmalı Firmalardan Alım

Faturalı destek katkı paylı olacağından  bankanın anlaşmalı olduğu firmalar üzerinden alacağınız başta beyaz eşya, mobilya, ev tekstili, çeyiz ve bisiklet gibi ürünler için kullanılacak. Bu anlamda yapılan anlaşmalar gereği alınan ürünler için ödemeler altı ödemesiz yapılacak ve kalan kısmı da beş yıl vadelerde ödenecek.

Krediye Ne Kadar Ödenecek?

10 bin lira kredi için faiz oranı oldukça cazip ve 0,55 ile çok uygun şartlarda verilecek. Krediye 10 bin lira için 50 TL 30 bin lira için ise 150 TL kredi tahsis ücreti ödeyeceksiniz. Bu anlamda alacağınız krediye karşılık ödeyeceğiniz tutarlar şu şekilde;

  • 10 Bin lira 60 ay 228 TL
  • 15 Bin liraya 60 ay 342 TL
  • 20 Bin Lira 60 ay 456 TL
  • 25 Bin liraya 60 ay 570 TL
  • 30 Bin Liraya 60 ay 684 TL

Açıklanan kredi paketi henüz çok yeni olduğu için bankanın söz konusu satışa konu edilecek firmalar açıklanmadı. Bu firmalar Ziraat Bankasının internet sitesinden açıklanacak.

Kredinin Özellikleri
  • En Az 3 Bin Lira en çok 30 Bin lira Olacak
  • Kredi için cep telefonu, bilgisayar ve tablet alımları söz konusu edilmeyecek.
  • Ürünü satan firmalar bankanın müşterisi olacak.

Ziraat Bankası sosyal destek kredisi başvuruları için banka şubeleri esas alınmış. Ayrıca kredide katkı paylı ve katkı paysız olarak iki çeşit ürün bulunuyor. Katkı paysız kredi alımlarında taksit ödemeleri ise 0,82 faiz oranından hesaplanıyor.

Not: Finansalkredi.com kimseye kredi vermez, krediye aracılık etmez, kredi pazarlamaz. Kredide muhatabınız Ziraat Bankasıdır.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here