Ana sayfa Kredi Ziraat Bankasından Engelli Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankasından Engelli Kredisi Nasıl Alınır?

509
0

Engelli vatandaşlarımızın ekonomiye katkı sağlamaları ve topluma kazandırılmaları gerekmektedir. Tüm dünya da olduğu gibi bizim ülkemizde de engelli vatandaşlarımızın kendini toplumun bir parçası olarak görmeleri önemli bir husus olmaktadır. Sosyal alanların hepsinde var olmaları, üretebilmeleri gerekmektedir. Engelli bireylerin de diğer vatandaşlardan hiçbir farklı olmadığını görmeleri gerekmektedir. Tüm bireyler gibi onlar da ekonomiye katkı sağlayabilmektedirler. Ticaret alanında ilerlemek, bazı işler yapmak isteyen vatandaşlarımız bulunmaktadır. İşlerini büyütmek veya işlerine devam edebilmeleri için bazı finansal desteğe ihtiyaçları olabilir. Bu nedenle bazı bankalar engelli kredisi vermektedir. Engelli kredisi veren bankalardan biri de Ziraat bankası olmaktadır.

Kredi Kullanmak İsteyen Engelliler İçin Bankaların Sunduğu Kampanyalar Var Mı?

Engelli vatandaşlarımız için Ziraat Bankası kredi imkanı sunmaktadır. Engelleri Kaldıran Paket adı altında bu kredi engelli vatandaşların kredi almasını mümkün kılmıştır. Böylece Ziraat Bankacı engelli vatandaşlara finansal alanda destek vermekte ve çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Ziraat Bankası’nın Sunduğu Paketin Amacı Nedir?

Ziraat Bankasının sunmuş olduğu Engelleri Kaldıran Paket engelli vatandaşlarımızın gerçekleştirmek istediği bazı ticari faaliyetlere yardımcı olmaktadır. Bu paketle birlikte aynı zamanda ülke ekonomisine de katkı ve katılım sağlanmaktadır. Böylece engelli vatandaşlarımızın da finansal ihtiyaçları karşılanmış olmaktadır. Bu paket düşük faiz oranlı ve masrafsız kredi alma imkânı sunmaktadır. Bankacılık içerisinde her banka engellilere özel olarak bazı indirimler, bireysel emeklilik ve sigorta gibi bazı seçenekler de sunmaktadır. Bu paketler engelli vatandaşların hayatını daha da kolaylaştırmak adına yapılmaktadır.

Bu Paketten Kimler Yaralanabilir?

Ziraat Bankası engelliler için Engelleri Kaldıran Paket adı altında kredi vermektedir. Tabii bu pakete sahip olunabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar;

  • Ticari faaliyet yapan engelli vatandaşlar.
  • Engelli bireylere istihdam olanağı sunan firmalar olmaktadır.

Bunların yanında kişinin Ziraat bankasında hesabı ve hesabında 2 adet otomatik ödeme talimatı bulunması gerekmektedir. Bu şartları sağladığı takdirde Ziraat bankası bazı özellikler sunmaktadır. Bunlar ise ;

  • Ziraat Sigorta güvencesi ile sunulan sigorta hizmetleri
  • Bankacılık işlemlerinde özel indirimler
  • Bireysel Emeklilik Planı teklifleri
  • 60 aya varan vadelerde, uygun faizli krediler olmaktadır.

Ziraat bankasının sunmuş olduğu bu Engelleri Kaldıran Paket için daha fazlasını şubeden öğrenebilirsiniz.

Engelli Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Engelliler için birçok banka kredi vermektedir. Bu bankalardan biri olan Ziraat Bankası da Engelleri Kaldıran Paket sunmuştur. Engelli kredi başvuru yapmak için internet üzerinden yapabilir veya Ziraat Bankası’nın şubesine gidebilirsiniz. Öncelikle kredinin şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Şartları sağladığınız zaman ön onaydan geçmeniz mümkün olmaktadır. Başvuru yapmak için engelli kişilerin engel durumunu gösteren rapora ihtiyaçları bulunur. Sigorta durumunu gösteren belge, belirlenebilir gelir beyanı ve maaş bordrosu gerekmektedir. Bunlara ek olarak ikametgah adresi de istenmektedir. Bu belgeler ile bankaya gidip engelli kredisi için başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here