Ana sayfa Kredi Başvurusu Ziraat Coronavirüs Kredisi Faizi Ödemesi İle En Cazip Kredi

Ziraat Coronavirüs Kredisi Faizi Ödemesi İle En Cazip Kredi

564
0

Bankacılık sektörünün güncel konuları arasında devlet bankalarının sağlamış olduğu bir anlamda coronavirüs kredisi diyebileceğiniz bir kredi paketi. Kişilerin zor günleri maddi açıdan daha rahat geçirmesini sağlamak adıyla devlet eliyle atılan kredilere bir yenisini Ziraat Bankası Coronavirüs kredisi ile ekledi.

Kredi Taksitleri Ödemesi

Alacağınız kredi tutarı, vadesine göre ödeme yapılması söz konusu olmasına karşın en cazip tarafı altı ay ödemesiz olması. Bundan sonra ise kalan 30 ay vadelerde taksitlendirme yapıyorsunuz.

  • 10 bin lira için 6 ay sonra 30 ay boyunca 376 Lira
  • 500 Lira için 6 ay sonra 30 ay boyunca 282 Lira
  • 5 Bin lira için 6 ay sonra 30 ay boyunca 188 lira taksit ödemesi yapılması krediyi çok cazip kıldı ve başvuru sayısında bir artış görüldüğünden bahsetmek mümkün.

Kredi Masrafları Ödeme Faiz Tutarı

Aldığınız 10 bin lira kredi için 30 ay taksit ödemesi yapıyorsunuz ve toplam ödeyeceğiniz tutar da 11 bin 280 lira oluyor. Tabi burada kredi tahsis ücreti, hayat sigortası yaptırmanız gerecektir. Bu durumlar ise kişiden kişiye değişiklik gösterirken kredi tahsis ücreti 10 bin lira için 50 TL. Bu anlamda güncel banka kredileri içerisinde en iyi oran devlet bankası Ziraat Bankasında diyebiliriz.

Okunmalı : Kredi Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Sorgulama

Kredinin Şartları

Ziraat Bankasının verdiği kredinin ana şartı hane halkının aylık gelirinin 5 bin lira altında olması ve standart kredi alabilme kriterlerini taşıyor olması. Bu anlamda başvurularda bankaya gitmeden dijital yoldan yapılıyor. Ziraat internet sitesine girdikten sonra kişisel bilgilerinizi giriyorsunuz ve SMS onayına gönderiyorsunuz. Onay sonrası ise başvurunuz alınmış oluyor.

İşsiz kalınması ya da işe gidilememesi gibi nedenlerden dolayı tüketicinin zor gününde farklı bir kredi paketi ihtiyaçları gidermede etkili olacaktır. Nitekim 6 ay ödeme yapmayacak olmanız bu süre zarfında salgın hastalığın bertaraf edilmesi, ekonominin tekrar canlanması ile ödeme gücü kazanan tüketici daha rahat bir ödeme yapma imkanlarına sahip olacak. Bu nedenle Ziraat Bankası Kredi alımını alternatifleriniz arasına alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here