Ana sayfa Bankalar Ziraat Telefon Kredisi 4747

Ziraat Telefon Kredisi 4747

387
0

Ziraat Telefon Kredisi şeklinde ifade ettiğimiz kredi aslında Ziraat Bankası’nın SMS bankacılığı uygulamalarıdır. 4747 telefon kredisi diye bildiğimiz kredinin marifetlerini inceleyelim şimdi.

SMS Bankacılığı ile Yapabileceğiniz İşlemler nelerdir?

 • 7 gün 24 saat, şubeye gitmeden, nerede olursanız olun hesaplarınıza ulaşabilir,
 • Bakiyelerinizi görüntüleyebilir,
 • Hesap hareketlerinizi sorgulayabilirsiniz.
 • Şubede sıra beklemeden tek bir SMS ile kredi ve/veya kredi kartı başvurusunda bulunabilir,
 • Yatırımlarınız için döviz kuru ve fon fiyatlarını anında öğrenebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, talep ettiğiniz işlemi yazarak 4747‘ye SMS göndermek. Ziraat Telefon Kredisi kullanmak işte bu kadar kolay.

Bilgi taleplerinizde anında, kredi başvurusunda ise gerekli araştırmalar yapılarak en kısa sürede cep telefonunuza SMS gönderilecektir.

Ziraat Telefon Kredisi 4747 nasıl kullanılır?

 • Harçlık Avans Bakiye Sorgulama: Harçlık Avans bakiye bilgilerinizi öğrenmek için HARCLIK AVANS BAKIYE yazın ve4747’e gönderin. SMS’inize cevaben Harçlık Avans bakiye ve kullanılabilir limit bilginiz cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Eğer KYK’ dan burs/kredi alıyorsanız ve Genç Bankkart’ ınız yoksa, alışverişlerinizde kullanmak üzere, faizsiz/masrafsız 350 TL limitli Harçlık Avans da tanımlatabileceğiniz Genç Bankkart için GENC BANKKART yazıp 4747’ye gönderin.
 • Bakiye sorgulama servisi sayesinde günün her saati 4747’ye SMS göndererek Bankamızda bulunan hesaplarınızın anlık bakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz. Hesap sorgulama işlemini 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz:
  • Bankamızda tanımlı cep telefonunuzdan BAKIYE yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ilk 10 hesabınıza ait bakiye bilgileri cep telefonunuza gelecektir. Örn: BAKIYE
  • BAKIYE (Ek No) yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ise yalnızca mesajda belirtilen hesabın bakiyesi cep telefonunuza gönderilecektir. Örn: BAKIYE 5001
  • Bankamızda kayıtlı cep telefonunuza bağlı farklı müşteri numaralarınız var ise; BAKIYE boşluk MUSTERI NO yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ilgili müşteri no altında bulunan tüm hesapların bakiyeleri cep telefonunuza gönderilecektir.Örn: BAKIYE 5015151

 Telefon Kredisi İle Yapılabilen Diğer İşlemler:

 • Hesap Hareketleri İzleme Servisi ile istediğiniz hesabın 612 karaktere sığacak şekilde son 5 hareketini görüntüleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sistemde kayıtlı cep telefonunuzdan HAREKET (Ek No) yazıp 4747’ye SMS göndermek. Gönderdiğiniz mesajda belirtilen ek numarasına ait hesabın hareketleri anında cep telefonunuza gönderilecektir. Örn: HAREKET 5001
 • Güncel kredi kartı limit bilginizi öğrenmek için KKLIMIT yazıp bir boşluk bırakarak limitini öğrenmek istediğiniz kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 4747‘ye SMS gönderebilirsiniz. Örn: KKLIMIT 123456
 • Kredi kartınıza ait son ekstre bilgisini 4747’ye kısa mesaj atarak kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey KKEKSTRE yazıp bir boşluk bırakıp ekstresini öğrenmek istediğiniz kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 4747’ye göndermek Örn: KKEKSTRE 123456
 • Kazandıran Bankkart Başvuru: Eğer Bankkart’ınız varsa, kartınıza “Kazandıran Bankkart” özelliği tanımlatarak, siz de hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Hemen başvurmak için KAZANDIRAN yazın, boşluk bırakın, kartınızın son 4 hanesi ile birlikte 4747’ye gönderin. Örneğin: KAZANDIRAN 1234. 
 • Kazandıran Bankkart Kazanç İzleme: Kazandıran Bankkart kazanç bilgilerinizi izlemek için KAZANC yazın, boşluk bırakın, kartınızın son 4 hanesi ile birlikte 4747’e gönderin. Örneğin: KAZANC 1234. SMS’inize cevaben bir önceki aya ait faiz ve ödül para kazanç bilgisi SMS ile gönderilecektir.

Avans Bankkart Başvuru ve işlemleri

 • Avans Bankkart Başvuru: Eğer Bankkart ana hesabınıza tanımlı aylık ödemeli Kredili Mevduat Hesabınız (KMH) varsa, kartınıza “Avans Bankkart” özelliği tanımlatarak; siz de KMH limitinizden yaptığınız harcamaları ötelemeye başlayabilirsiniz. Hemen başvurmak için AVANS yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son 4 hanesi ile birlikte 4747’ye gönderin. Örneğin; AVANS 1234
 • Avans Bankkart Bakiye İzleme: Avans Bankkart borç bakiyenizi öğrenmek için AVANS BAKIYE yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son 4 hanesi ile birlikte 4747’e gönderin. Örneğin: AVANS BAKIYE 1234. SMS’lerinize cevap olarak bir önceki güne ait borç bilgisi SMS ile gönderilecektir.

4747 Ziraat Ücretli mi?

4747 SMS Bankacılığı işlemlerinizde Bankamız tarafından herhangi bir ücret alınmamaktadır. Tarafınızca gönderilen SMS’ler, operatörünüzün SMS tarifesi üzerinden 1 SMS karşılığı ücretlendirilmektedir.

Bilgiler Ziraat Bankası’nın web sitesinden sizin için derlenmiş olup en detaylı bilgiye ilgili bankanın sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here